Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

RECENZJA TOMU POEZJI PIOTRA PAWŁOWSKIEGO "CO POTEM"

RECENZJA TOMU POEZJI PIOTRA PAWŁOWSKIEGO "CO POTEM"Co potem… z akcentem?
pod drutami nieba/ się zaczyna i się kończy świat/ powiedział brat/ człowiek/ (…) zawieszony pomiędzy/ bielą i czernią//
Gdzie postawić akcent? To nie jest łatwa odpowiedź, to nie jest łatwa poezja. Ale czy ma być łatwo? Czy ma być ładnie, gładko, wy-godnie? Ani życie, ani tym bardziej poezja nie odpowiadają wprost. Każdy poszukuje odpowiedzi sam. Czy ją znajduje i jak, gdzie, to jest właśnie od zawsze kwestia dla artysty, dla poety.

Nowy tom poezji Piotra Pawłowskiego co potem myśli (w)spierane porusza, czasem wzburza, na pewno skłania do stałego akcentowania pytania co potem, tak jak trzy lata wcześniej były eksponowane przez Autora podobne wątpliwości w tomie Po co
komu poezja?

Nowa książka Aleksandry Petrusewicz

Nowa książka Aleksandry PetrusewiczZapraszam do lektury nowej książki Aleksandry Petrusewicz "JAK TO W WIELKANOC U DZIADKÓW BYŁO" Recenzja książki już wkrótce.

RECENZJA KSIĄŻKI KS. JANUAREGO ŻELAWSKIEGO"SPOD PACANOWA NA ZIEMIE ODZYSKANE"

RECENZJA KSIĄŻKI KS. JANUAREGO ŻELAWSKIEGO"SPOD PACANOWA NA ZIEMIE ODZYSKANE" Jaki wpływ na powołanie kapłańskie ma wypadek w młodym wieku? W jaki sposób dziecięce przygody wpisują się w realizację Bożych planów? Co się działo podczas spacerów z Helenką? Skąd chłopak spod Pacanowa znalazł się na Ziemiach Odzyskanych? Jak odbywa się ustalanie pracy z Matką Bożą i kolaboracja ze Świętymi dla budowy świątyń?
Na te i wiele innych ciekawych pytań znajdziemy odpowiedź w wyjątkowej książce wyjątkowego Autora.

RECENZJA KSIĄŻKI DANUTY SZYKSZNIAN WILNO-KREW I ŁZY Ponary

RECENZJA KSIĄŻKI DANUTY SZYKSZNIAN WILNO-KREW I ŁZY PonaryW październiku bieżącego roku w dniu otwarcia XXXVI Światowego Zjazdu Żołnierzy Armii Krajowej w Międzyzdrojach, ukazała się niezwykła książka Danuty Szyksznian - Ossowskiej „WILNO – KREW I ŁZY Ponary”. Przywiózł ją na zaplanowane spotkanie Autorki z młodzieżą i przybyłymi na zjazd kombatantami prezes FUNDACJI WSPIERANIA KULTURY * NOC POETÓW – ksiądz Sławomir Kokorzycki. To z jego inicjatywy została wydana książka nieschematyczna w treści i formie.

AKCENTY KOBIECYCH EMOCJI W POEZJI EWY DYBOWSKIEJ

AKCENTY KOBIECYCH EMOCJI W POEZJI EWY DYBOWSKIEJ Recenzja tomu poezji Ewy Dybowskiej, który ukazał się nakładem Fundacji Wspierania Kultury NOC POETÓW.
Z ogromnym wzruszeniem przeczytałam drugi tomik wierszy z serii „Noc Poetów” wyda-ny przez FUNDACJĘ WSPIERANIA KULTURY NOC POETÓW. Zawarty w nim zbiór utworów wyraża autentyczne, szczere aż do bólu doznania pięknej kobiety. Autorka – Ewa Dybowska – polonistka, dyrektorka Zespołu Szkół Nr 3 w Choszcznie w swoim środowisku prezentowała już wcześniej swe pierwsze próby poetyckie.
Wygenerowano w sekund: 0.07
1,335,117 unikalne wizyty