Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Debiuty KNP - Janina Kujda

Debiuty KNP - Janina KujdaDrogi Czytelniku,
oddajemy do Twojej osobistej interpretacji kolejny tomik poezji z serii „Noc Poetów”. Jest to już dziesiąty debiutancki zbiór twórczości uczestniczki jedynego w swoim rodzaju wydarzenia artystycznego jakim jest Korytowska Noc Poetów. Każdy z tych tomów jest inny, jak inni są nasi Twórcy, którzy, często nie bez trudu, otwierają swoje szuflady, zeszyty i segregatory aby zaprezentować swoją literacką twórczość.
Tomik Janiny Kujdy, jak go zatytułowała Autorka, chce nam pokazać „jak szara codzienność poezją się staje”. Jest więc w nim codzienność życia, pełna optymizmu, ale także życiowych doświadczeń i mądrości. Wiersze skłaniają do refleksji nad dniem codziennym pobudzając do odniesień transcendentnych i otwierają na pozytywne postrzeganie rzeczywistości. Są optymistyczne, choć pisane z perspektywy przeżytych lat nie pozwalają na negatywne emocje, odnosząc codzienność do barwnych wspomnień lub pozytywnej perspektywy przyszłości.
Wśród różnorodnej tematyki odnajdziemy w tomiku także atmosferę rodzinnych świąt i radość rodzącej się Nadziei. To jakby na koniec dopełnienie pozytywnego przekazu wszystkich utworów.
Zachęcamy do lektury tomiku. Być może wyzwoli w którymś z czytelników te same drgnienia serca, te same myśli pozwalając na splatanie w słowa własnych przeżyć, aby swoją codzienność w poezję zamieniać.

ks. Sławomir Kokorzycki

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,839,573 unikalne wizyty