Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Wspieramy działania kulturalne

Wspieramy działania kulturalneNasza Fundacja wsparła organizacyjnie i rzeczowo konkursy:

1) 18 maja 2017 r., organizowany przez Parafie w Baniach i w Lubanowie, Festiwal Papieski im. Jana Pawła II Totus Tuus, którego celem jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych pamięci o Wielkim Papieżu Polaku, kształtowanie zamiłowania do Jego twórczości i promocja młodych talentów.
https://www.mctkis.eu/82-ii-festiwal-papieski-im-jana-paw%C5%82a-ii-totus-tuus-banie-2017-galeria.html (czytaj dalej)

EPI-LI-DRA w XIII Muzach

EPI-LI-DRA w XIII MuzachCzym jest akt tworzenia…? Malarz bierze do ręki pędzel ołówek, próbuje wykreować świat na nowo, świat zrodzony w jego umyśle stwarza już stworzone, w szaleństwie, cnocie, rozpaczy, radości, rozpuście… ręka powoli szkicuje na przykład poetę piszącego wiersz właśnie na cześć malarza, albo historię wyimaginowanego czytelnika… a może to tylko ułuda w mojej głowie?

Konkurs "Barwy wsi polskiej" rozstrzygnięty.

Konkurs "Barwy wsi polskiej" rozstrzygnięty.Konkurs poetycki dla dzieci pt. „Barwy wsi polskiej” został rozstrzygnięty.
Jury w składzie: Ernest Bryll (ZPP Warszawa), prof. Aniela Książek – Szczepanikowa (Szczecin) i Aleksandra Petrusewicz (ZLP Szczecin), spośród 55 nadesłanych prac z 17 szkół, wyłoniło 19 prac nominowanych do nagrody „Laur Nocy Poetów”. (Wyniki w zakładce "czytaj więcej)

EPI-LI-DRA

EPI-LI-DRANie-Kabaretowa
EPI-LI-DRA


26 maja 2017 r. godz. 19.00
Dom Kultury XIII MUZ w Szczecinie
Plac Żołnierza Polskiego 2

WOLNA REPUBLIKA NIE SKANDALIZUJĄCYCH ARTYSTÓW

Czy wśród powodzi kabaretów, skandalizujących teatrów i performerów jest jeszcze miejsce na uprawianie sztuki wesołej, ale nie prześmiewczej, sztuki poważnej, ale nie patetycznej, sztuki mądrej, ale nie przemądrzałej, sztuki wolnej, ale nieskandalizującej?


Obeschły już łzy, ale pamięć trwać powinna...

Obeschły już łzy, ale pamięć trwać powinna...„Naród, który odcina się od historii, który się jej wstydzi, wychowuje młode pokolenie bez powiązań historycznych, podcina korzenie własnego istnienia”. Jan Paweł II
12 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Międzynarodowym Domu Kultury mogliśmy uczestniczyć w prawdziwej, żywej lekcji historii, z udziałem legendy ruchu oporu Pani Danuty Szyksznian-Ossowskiej „Sarenka” autorki książki „Wilno-krew i łzy.Ponary”. Organizatorem spotkania był Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Noc Poetów” ks. Sławomir Kokorzycki , który jest wydawcą książki oraz Urząd Miejski w Międzyzdrojach.
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,335,152 unikalne wizyty