Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Odeszła Czesława Julia Tessarek

Odeszła Czesława Julia TessarekW dniu dzisiejszym (28.07.2021), na miesiąc przed kolejną Nocą Poetów, otrzymaliśmy smutną wiadomość, że swoją ziemską wędrówkę zakończyła, po długiej i ciężkiej chorobie, pani Czesława Julia Tessarek, poetka Nocy Poetów, wielokrotna uczestniczka, autorka debiutanckiego tomiku wierszy pt. Uczucia ludzkie, wieloletnia propagatorka i przedstawicielka polskiej kultury w Bremie (BRD).
R.I.P. Czesława Julia Tessarek urodziła się 31.10.1943 roku jako Czesława Majewska we wsi Krzepocinek k/Łodzi. Z zawodu była technikiem ekonomicznym. W 1971 roku w Szczecinie poślubiła Richarda Tessarka, dlatego w 1975 roku wyjechała do Niemiec. w ostatnich latach uczestniczyła w "Nocach Poetów" prezentując swoje wiersze z tomu "Uczucia ludzkie", który został wydany nakładem fundacji.
poniżej (w treści rozszerzonej) prezentujemy treść listu, wspomnienia o Czesławie Julii Tessarek, skreślonego ręką jej siostry. Zachęcamy do lektury.

XI Korytowska Noc Poetów

Poetyckie Bulwary

Poetyckie BulwaryDzięki współpracy z Domem Kultury Słowianin w Szczecinie 26 czerwca mieliśmy okazję do promocji Fundacji i jej autorów podczas pikniku literackiego na szczecińskich bulwarach. Fotorelacja w zakładce Galeria i na naszym Fb.

Sylwetki Nocy Poetów - Zbigniew Jahnz

Sylwetki Nocy Poetów -  Zbigniew JahnzZbigniew Jahnz - były żołnierz zawodowy. Służył w kilku rodzajach wojsk, ale najdłużej ponad 20 lat w jednostkach rozpoznawczych. Plastyk z wykształcenia, grafik komputerowy, fotografik. Żonaty. Dwóch synów, dwie synowe i jeden super wnuk. Uczestnik wszystkich Korytowskich Nocy Poetów, autor wielu tomów poetyckich i całej oprawy plastycznej związanej z działalnością Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów.


Sylwetki Nocy Poetów - Róża Czerniawska-Karcz

Sylwetki Nocy Poetów -  Róża Czerniawska-Karcz
Róża Czerniawska Karcz

Poetka, eseistka, publicystka, redaktorka serii: akcent, animatorka kultury. Szczecinianka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 35 lat pracy w zawodzie nauczycielki polonistki. Od 2001 roku w szczecińskim oddziale ZLP, w latach 2011-2015 prezes oddziału. Autorka 13 tomów poetyckich oraz dwóch książek prozatorskich.

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,515,996 unikalne wizyty