Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Debiuty KNP - Janina Kujda

Debiuty KNP - Janina KujdaSzanowni Miłośnicy Poezji. Tegoroczna Korytowska Noc Poetów uwieńczona została pięcioma debiutami poetyckimi. Autorzy zaprezentowali swoje wiersze, a następnie dokonali ich całopalenia. Tym samym ich debiut został dokonany. Przez następny okres chciałbym ich na naszej stronie zaprezentować. Tym razem prezentujemy Tom poetycki Janiny Kujdy "Jak szara codzienność poezją się staje"

Wieczór autorski Zofii Burzyńskiej i Sebastiana Rosy

Wieczór autorski Zofii Burzyńskiej i Sebastiana RosyPo raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować naszych poetów. Tym razem, dzięki gościnności Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, 13 listopada zaprezentowali swoją twórczość Zofia Burzyńska i Sebastian Rosa. Okazją do spotkania były tomy poetyckie, które w tym roku, dzięki wsparciu Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów, zostały wydane. W treści rozszerzonej prezentujemy przedruk artykułu, który ukazał się na stronie kaliszpom.pl . Serdecznie dziękujemy gospodarzom spotkania za miłe przyjęcie i poetycką atmosferę i liczymy na następne kaliskie spotkania z poezją.

Debiuty KNP - Agnieszka Dagmara Dominowska

Debiuty KNP - Agnieszka Dagmara DominowskaSzanowni Miłośnicy Poezji. Tegoroczna Korytowska Noc Poetów uwieńczona została pięcioma debiutami poetyckimi. Autorzy zaprezentowali swoje wiersze, a następnie dokonali ich całopalenia. Tym samym ich debiut został dokonany. Przez następny okres chciałbym ich na naszej stronie zaprezentować.

Anioły obdarzone ludzkimi cechami w wierszach Agnieszki Dominowskiej

Ni to anioł, ni diablica. Któż to wie? Tak o sobie wyraziła się Agnieszka Dominowska, gdy ją poprosiłam o biogram. Psycholog z wykształcenia do niedawna pisała wiersze tylko do szuflady. W 2014 roku, wraz z Adamem Żuchowskim – emerytowanym profesorem ZUT-u wydała pierwszy tomik pt: „Ukryć się w wiersz, ukryć się w zieleń”, czym zaskoczyła wielu znajomych. W tym samym roku Jej „skrzydlaty” wiersz został wyróżniony w konkursie poetyckim imienia Anny German, zaskakując ją samą. Mimo sporej dawki przyziemnego realizmu, Pani Agnieszka lubi „bujać myślami w obłokach i wypatrywać aniołów”.

Spotkanie autorskie poetek Nocy Poetów

Spotkanie autorskie poetek Nocy PoetówW ramach kawiarenki poetyckiej w dniu 27 września br. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Szczecinie odbyło się spotkanie autorskie. Nasza Fundacja zaprosiła trzy autorki „Nocy Poetów”: Agnieszkę Dominowską, Zofię Burzyńską i Krystynę Rodzewicz. W spotkaniu udział wzięła ponad pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z klas humanistycznych, która aktywnie włączyła się w spotkanie zadając pytania i prosząc o indywidualne dedykacje.

Debiuty KNP - Zofia Burzyńska

Debiuty KNP - Zofia BurzyńskaKiedy przypadło mi w udziale zredagować i zrecenzować tom młodej, siedemnastoletniej poetki, wpadłem odrobinę w panikę. Co ja człowiek, dawno straconego pokolenia, mogę wiedzieć o przeżyciach, duszy tak młodego poety, jak wczuć się w uczucia, jak zrozumieć, jak odczytać wersy skreślone przy pomocy komputerowej klawiatury. Te wszystkie obawy prysnęły po pierwszej lekturze blogowych wierszy. Kim jest Zosia Burzyńska?
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,609,072 unikalne wizyty