Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Boże Narodzenie

XI Korytowska Noc Poetów za nami.

XI Korytowska Noc Poetów za nami.XI Korytowska Noc Poetów za nami. Ktoś zada pytanie, dlaczego tak długo zwlekałem z tekstem na stronę fundacji? Może ten czas musiał minąć, by kurz przeżyć opadł, emocje zelżały, duch poezji uspokoił, żeby na poetyckie zmagania spojrzeć chłodniejszym okiem.
Co nowego, co zaskakującego? Ważnym punktem tegorocznej nocy było odznaczenie Gryfa Zachodniopomorskiego wręczone przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza panu Zbigniewowi Kędrze, poecie z Węgorzyna. Nie mniej elementem było również wręczenie stypendiów im. Adolfa Długosza absolwentom Szkoły Podstawowej w Reczu za bardzo dobre wyniki na egzaminach kończących szkołę podstawową. Od wielu lat Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów ma przyjemność takie stypendia wręczać. W tym roku obdarowanymi byli Oliwia Iwach, Amelia Konieczna i Jakub Pater.

XI Korytowska Noc Poetów 2021

Program XI Korytowskiej Nocy Poetów, Recz 2021
Miejsce Hala Widowiskowo Sportowa w Reczu, ul. Ratuszowa 29
Piątek
17.30 – prezentacja wydawnictw „Nocy Poetów”, tomów poetyckich Haliny Surmacz i Bartosza Gawłowskiego
18.00 – rozpoczęcie, przywitanie gości.
18.20 – wręczenie „Gloria Artis” i „Gryfa Zachodniopomorskiego”.
18.40 – wszechnica poetycka (prowadzą Grzegorz Haciski i Piotr Pawłowski). W trakcie przewidziane przerwy na posiłek i miłe rozmowy.
22.00 – palenie debiutów – Halina Surmacz i Bartosz Gawłowski.
22.30 – Recital Dariusza Kordka.
Sobota
10.30 – 11.00 – śniadanie.
11.30 – warsztaty poetyckie. Prowadzenie Irena Naumowicz, Uniwersytet Szczeciński.
12.30 – zakończenie.

Odeszła Czesława Julia Tessarek

Odeszła Czesława Julia TessarekW dniu dzisiejszym (28.07.2021), na miesiąc przed kolejną Nocą Poetów, otrzymaliśmy smutną wiadomość, że swoją ziemską wędrówkę zakończyła, po długiej i ciężkiej chorobie, pani Czesława Julia Tessarek, poetka Nocy Poetów, wielokrotna uczestniczka, autorka debiutanckiego tomiku wierszy pt. Uczucia ludzkie, wieloletnia propagatorka i przedstawicielka polskiej kultury w Bremie (BRD).
R.I.P. Czesława Julia Tessarek urodziła się 31.10.1943 roku jako Czesława Majewska we wsi Krzepocinek k/Łodzi. Z zawodu była technikiem ekonomicznym. W 1971 roku w Szczecinie poślubiła Richarda Tessarka, dlatego w 1975 roku wyjechała do Niemiec. w ostatnich latach uczestniczyła w "Nocach Poetów" prezentując swoje wiersze z tomu "Uczucia ludzkie", który został wydany nakładem fundacji.
poniżej (w treści rozszerzonej) prezentujemy treść listu, wspomnienia o Czesławie Julii Tessarek, skreślonego ręką jej siostry. Zachęcamy do lektury.

XI Korytowska Noc Poetów

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,425,972 unikalne wizyty