Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

WIELKANOC 2019

WIELKANOC 2019Zamyślenia, zatrzymania na chwilę w bezruchu, spojrzenia w siebie, wspólnoty bliskich, spotkania w uśmiechu, jedności w poezji życzy Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Spotkanie promujące książkę i film Misterium brzeskie

Spotkanie promujące książkę i film Misterium brzeskie24 marca 2019 roku na godz. 15.oo, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura”, Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów wraz z Pyrzycką Biblioteką Publiczną zaprosili mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej do sali wiejskiej w Brzesku na promocję książki oraz filmu dokumentującego misterium ludowe „Zaśnięcie Maryi” w Brzesku.

Wieczór autorski Teresy Andrzejewskiej autorki "Misterium Brzeskie"

Wieczór autorski Teresy Andrzejewskiej autorki "Misterium Brzeskie"Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Pyrzycka Biblioteka Publiczna zaprasza na prezentację książki Teresy Andrzejewskiej i filmu dokumentujących misterium "Zaśnięcie Maryi" w Brzesku. 24 marca 2019 roku (niedziela) o godź. 15.00 w Sali wiejskiej w Brzesku. W spotkaniu udział wezmą ks. January Żelawski, prof. Matławski oraz twórca filmu Michał Kulik. Wstęp wolny.

II Konkurs Recytatorski Jednego Poety - Joanna Kulmowa

II Konkurs Recytatorski Jednego Poety - Joanna KulmowaII KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO POETY
POD HONOROWYM PATRONATEM
ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
„Joanna Kulmowa – nie wyrastaj z marzeń”


1. Organizator konkursu recytatorskiego
Organizatorem konkursu recytatorskiego jest Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów”, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

Misterium Brzeskie

Misterium BrzeskieW ramach promocji regionalnej kultury i jej dziedzictwa nasza Fundacja, w serii Magna Cultura, wydala drukiem książkę Teresy Joanny Andrzejewskiej pt. „Misterium brzeskie – dialogiczna relacja z Bogiem poprzez drugiego człowieka” wraz z płytą DVD.
Misterium brzeskie pod nazwą „Zaśnięcie Maryi” to swoista inscenizacja, która stała się tradycją święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uroczyście obchodzonego w Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku k/Pyrzyc.
Wygenerowano w sekund: 0.03
503,838 unikalne wizyty