Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Ostatnie poezje

Nasi partnerzy

Powitanie


"...bo po co komu poezja

słowa rymem związane

z natury piękne i soczyste

palona na stosie herezja"

Witaj wędrowcze na stronie Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Wprowadzenie

Wprowadzenie

Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Szanowny Miłośniku Poezji, który trafiłeś na stronę Fundacji "Noc Poetów". Kilka słów na temat naszej strony. Stworzyliśmy ją, by promować nasze działania, prezentować nasze zamierzenia i osiągnięcia. Zależy nam również na promocji poezji, którą będziesz mógł zaprezentować na naszej stronie. Pozwól więc, że oprowadzę Cie po naszym świecie.

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"Misterium Brzeskie „Zaśnięcie Maryi”
Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura” wraz z Pyrzycką Biblioteką Publiczną i nasza Fundacja zaprosili mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej na promocję elektronicznej wersji książki oraz na film dokumentujący misterium ludowe „Zaśnięcie Maryi” w Brzesku.
Projekt był realizowany przez Michała Kulika i dr Teresę Joannę Andrzejewską przy czynnym współudziale mieszkańców Brzeska, Letnina oraz samego pomysłodawcy i twórcy Sanktuarium Maryjnego w Brzesku, byłego proboszcza ks. kanonika Januarego Żelawskiego. Nadzór merytoryczny sprawował prof. Bogdan Matławski.

Blog na stronie

Blog na stronieSzanowni Poeci. Chcecie publikować swoje teksty, chcecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych utworów? Od dzisiaj tak możliwość istnieje na naszej stronie. Utworzyliśmy Bloga Nocy Poetów. W panelu pionowym i poziomym znajdziecie zakładkę. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie, wejść i zamieszczać swoje utwory. Zapraszam.

Wieczór Poezji po raz trzeci w Dobrej

Wieczór Poezji po raz trzeci w DobrejDobra poezją stoi….tak można by rzec, biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnich kilka miesięcy drukiem ukazały się tu dwa tomiki poezji oraz cyklicznie odbywa się poetycka impreza..
„Bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu pracowitych stronic”- pod takim hasłem Czesława Miłosza wydany został okazjonalny tomik wierszy z III Wieczoru „Dobra Poezja”, który odbył się 1 lutego br. w budynku Biblioteki Publicznej w Dobrej.

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.Januarego

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.JanuaregoO czym nie chcieli pamiętać Prusowie, sensacyjne aspekty polityki Mieszka I, nieznane fakty Bitwy Warszawskiej 1920 roku, szczególne okoliczności bitwy pod Lepanto w 1571 roku i ponadczasowe znaczenie zwycięstwa króla Jana Sobieskiego pod Wiedniem w 1863 roku. Te wszystkie ciekawe informacje odnajdzie czytelnik w publikacji pt. „Moje opowieści”, nowej, piętnastej z kolei książce ks. Januarego Żelawskiego, znanego autora niezwykle poczytnych, barwnie napisanych gawędziarskim językiem książek...
Wygenerowano w sekund: 0.04
140,070 unikalne wizyty