Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Debiutanci X KNP, ciąg dalszy

Debiutanci X KNP, ciąg dalszyDzisiaj zapraszam na spotkanie z poetką z Mazowsza, która w tym roku zaszczyciła swoją obecnością XKNP. O sobie napisała...
Nazywam się Mirona Miklaszewska . Urodziłam się na Mazowszu i kocham ten region z całego serca. Zwykle kiedy się przedstawiam, to mówię, że pochodzę z Sochaczewa koło Żelazowej Woli i już każdy wie, gdzie to jest. Należę do stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie ,,Atut,,. Działamy od 2008r, od trzech lat jestem w Zarządzie, ostatnio pełnię funkcję prezesa. Uczestniczę w wielu wydarzeniach poetyckich w całym kraju, np. w Zakopanem, Złotym Potoku, Łodzi, Łazieńcu, Sieradzu, Żyrardowie, Warszawie, Piastowie, no i oczywiście w moim rodzinnym mieście. Od 2017r jestem pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Noc Poezji i Muzyki WIERSZOTORÓWKA. W tym roku 21-22 sierpnia będzie czwarta edycja. Organizuję też inne wydarzenia kulturalne, ale to dla mnie i całego Atutu jest najważniejsze. Do naszego stowarzyszenia należą Poeci z innych miast, np. Łodzi, Warszawy, Turku, a nawet Szczecina.
Pozdrawiam serdecznie-Mirona Miklaszewska.

Debiutanci X KNP, ciąg dalszy

Debiutanci X KNP, ciąg dalszyPodczas X Korytowskiej Nocy Poetów można było posłuchać również wierszy Pana Zbigniewa Kędry, który przypomniał w swoich poruszających tekstach historię zesłańców. Pan Zbigniew sam tego doświadczył. Obecnie jest emerytowanym nauczycielem fizyki zamieszkałym w Węgorzynie. Część młodych lat przeżył na zesłaniu w Kazachstanie. Wiersze zaczął pisać na emeryturze. Zapraszam na krótką lekcję historii do zakładki "Strefa Poezji"

Debiutanci X Korytowskiej Nocy Poetów cd.

Debiutanci  X Korytowskiej Nocy Poetów cd.Dzisiaj przedstawiam kolejnego poetę, który po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze podczas X KNP. Benjamin Gula aka Fortunat Guzikowski, bowiem pod tym pseudonimem opublikował w wiosennym "Przekroju" opowiadanie imitujące artykuł prasowy pt. "Zagadkowa śmierć poety".
Wielbiciel kawy urodzony w 1990 roku. Od około 2010 roku toczy walkę ze schizofrenią paranoidalną. Po częściowym zwycięstwie w około 2018 roku zaczął pisać wiersze, choć pewne pomysły nawiedzały jego umysł już wcześniej. Być może jest poetą, sam nie wie. Woli pisać niż czytać.

Zmarł dr hab. Bogdan Matławski

Zmarł dr hab. Bogdan MatławskiWe środę, 14 października zmarł dr hab. Bogdan Matławski, prof. US – wybitny kulturoznawca, etnolog, etnomuzykolog, znawca kultury ludowej Pomorza Zachodniego, wybitny regionalista, teoretyk, praktyk i analityk kultury ludowej regionu. Entuzjasta i promotor twórców regionalnych i ogólnopolskich autorów, wykonawców indywidualnych i zespołowych. Współtwórca ogólnopolskiego Turnieju Muzyków Prawdziwych. Towarzyszył i sekundował „Nocy Poetów”, w której kilka razy brał udział. Przyjaciel naszej Fundacji i promotor wszystkich dzieł Fundacji. R.I.P.

Gloria Artis dla Aleksandry Petrusewicz

Gloria Artis dla Aleksandry PetrusewiczNieco z opóźnieniem, ale wciąż czekamy na wyznaczenie daty wręczenia, informujemy, że szczecińska poetka Aleksandra Petrusewicz, na wniosek Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaczona srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". O terminie i miejscu wręczenia niebawem poinformujemy. Serdecznie gratulujemy.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,548,323 unikalne wizyty