Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Sylwetki Nocy Poetów - Róża Czerniawska-Karcz

Sylwetki Nocy Poetów -  Róża Czerniawska-Karcz
Róża Czerniawska Karcz

Poetka, eseistka, publicystka, redaktorka serii: akcent, animatorka kultury. Szczecinianka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 35 lat pracy w zawodzie nauczycielki polonistki. Od 2001 roku w szczecińskim oddziale ZLP, w latach 2011-2015 prezes oddziału. Autorka 13 tomów poetyckich oraz dwóch książek prozatorskich.

Sylwetki Nocy Poetów - Krzysztof Żak

Sylwetki Nocy Poetów -  Krzysztof ŻakSzanowni Czytelnicy. Korytowskie Noce Poetów przez ostatnie dziesięć lat zgromadziły rzesze Poetów. Fragmenty ich twórczości znalazły swoje miejsce w "Almanachu dziesięciolecia". Przez najbliższy okres chciałbym na łamach naszej strony przybliżyć ich sylwetki i okruchy ich wspaniałej twórczości. Pierwszym będzie Krzysztof Żak.

Krzysztof Żak

Urodzony w Poznaniu ponad pół wieku temu, szczęśliwy ojciec i mąż od prawie trzydziestu lat. Wieczny optymista z dużym poczuciem humoru co z łatwością daje się zauważyć w
jego wierszach, które pisze od kilkunastu lat. W utworach wyraźnie na czoło wyłania się satyra. Humor i prześmiewczość to jego specjalność. Posiada bardzo różnorodny zakres tematyczny od bajek poprzez wiarę a kończąc na erotyce. Inspirację czerpie z obserwowania wydarzeń płynącej codzienności i z niej czerpie gros pomysłów. Jest specem w wychwytywaniu komicznych momentów ludzkich zachowań, a do tego bujna wyobraźnia i utwór gotowy. Stara się by jego wiersze były błyskotliwe i z polotem, dlatego każdy utwór kończy się przeważnie zabawną puentą, albo pouczającym morałem.


Śmigus-dyngus w Bajdulinie Aleksandry Petrusewicz

Śmigus-dyngus w Bajdulinie Aleksandry PetrusewiczSerdecznie zapraszam do Wielkanocnej lektury książki Aleksandry Petrusewicz "Śmigus-dyngus w Bajdulinie", wierszowaną bajkę wydaną nakładem Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów".

Życzenia świąteczne

XI Korytowska Noc Poetów

XI Korytowska Noc PoetówSzanowne Poetki, Szanowni Poeci. Przed nami kolejna poetycka noc. Tym razem zapraszamy Was w gościnne progi Recza. 27 sierpnia 2021 roku, to oficjalna informacja, w Reczu odbędzie się XI KNP. Miejmy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje naszych planów i znów będziemy mogli spotkać się całą poetycką rodziną.
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,817,650 unikalne wizyty