Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Debiutanci X Korytowskiej Nocy Poetów cd.

Debiutanci  X Korytowskiej Nocy Poetów cd.Dzisiaj przedstawiam kolejnego poetę, który po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze podczas X KNP. Benjamin Gula aka Fortunat Guzikowski, bowiem pod tym pseudonimem opublikował w wiosennym "Przekroju" opowiadanie imitujące artykuł prasowy pt. "Zagadkowa śmierć poety".
Wielbiciel kawy urodzony w 1990 roku. Od około 2010 roku toczy walkę ze schizofrenią paranoidalną. Po częściowym zwycięstwie w około 2018 roku zaczął pisać wiersze, choć pewne pomysły nawiedzały jego umysł już wcześniej. Być może jest poetą, sam nie wie. Woli pisać niż czytać.

Zmarł dr hab. Bogdan Matławski

Zmarł dr hab. Bogdan MatławskiWe środę, 14 października zmarł dr hab. Bogdan Matławski, prof. US – wybitny kulturoznawca, etnolog, etnomuzykolog, znawca kultury ludowej Pomorza Zachodniego, wybitny regionalista, teoretyk, praktyk i analityk kultury ludowej regionu. Entuzjasta i promotor twórców regionalnych i ogólnopolskich autorów, wykonawców indywidualnych i zespołowych. Współtwórca ogólnopolskiego Turnieju Muzyków Prawdziwych. Towarzyszył i sekundował „Nocy Poetów”, w której kilka razy brał udział. Przyjaciel naszej Fundacji i promotor wszystkich dzieł Fundacji. R.I.P.

Gloria Artis dla Aleksandry Petrusewicz

Gloria Artis dla Aleksandry PetrusewiczNieco z opóźnieniem, ale wciąż czekamy na wyznaczenie daty wręczenia, informujemy, że szczecińska poetka Aleksandra Petrusewicz, na wniosek Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaczona srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". O terminie i miejscu wręczenia niebawem poinformujemy. Serdecznie gratulujemy.

Debiutanci cd.

Debiutanci cd.Dzisaj kolej na dwójkę nowych debiutantów X Korytowskiej Nocy Poetów. Dwoje dobrze zapowiadających się poetów:
Aneta Hryckiewicz - od zawsze szczecinianka, z wykształcenia ekonomistka. Od dwoch lat współpracuje z szczecińskim oddziałem ZLP. Od roku prowadzi agencje artystyczną.
Zorganizowała spotkanie autorskie Edwarda Debickiego, koncert młodzieży bułgarskiej z Sziroka Łyka.Jest również pomysłodawcą wieczoru poetycko - muzycznego poświęconego cygańskiej poetce Papuszy. Obecnie pisze swoją pierwszą książkę dla wydawnictwa.
Jakub Charkowski - technik mechatronik, tytuł uzyskany za pośrednictwem Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie. Obecnie podejmuje pracę na stanowisku inżyniera ds. utrzymania ruchu, w firmie Flash-Butrym produkującej oświetlenie sceniczne. Z zamiłowania konstruktor i początkujący poeta. Fascynuje się poezją, która opisuje problemy emocjonalne człowieka w trudnych momentach jego życia.
Zapraszam do zakładki "Strefa poezji"

Debiutanci

DebiutanciZapraszam do zakładki "Strefa Poezji", w której, przez najbliższy czas, będę prezentował wiersze poetów występujących podczas X Korytowskiej Nocy Poetów. Zaczynamy od dwójki debiutantów, czyli Anny Dąbkowskiej i Bartosza Gawłowskiego.
Wygenerowano w sekund: 0.05
2,095,217 unikalne wizyty