Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

XI Korytowska Noc Poetów 2021

Program XI Korytowskiej Nocy Poetów, Recz 2021
Miejsce Hala Widowiskowo Sportowa w Reczu, ul. Ratuszowa 29
Piątek
17.30 – prezentacja wydawnictw „Nocy Poetów”, tomów poetyckich Haliny Surmacz i Bartosza Gawłowskiego
18.00 – rozpoczęcie, przywitanie gości.
18.20 – wręczenie „Gloria Artis” i „Gryfa Zachodniopomorskiego”.
18.40 – wszechnica poetycka (prowadzą Grzegorz Haciski i Piotr Pawłowski). W trakcie przewidziane przerwy na posiłek i miłe rozmowy.
22.00 – palenie debiutów – Halina Surmacz i Bartosz Gawłowski.
22.30 – Recital Dariusza Kordka.
Sobota
10.30 – 11.00 – śniadanie.
11.30 – warsztaty poetyckie. Prowadzenie Irena Naumowicz, Uniwersytet Szczeciński.
12.30 – zakończenie.

Odeszła Czesława Julia Tessarek

Odeszła Czesława Julia TessarekW dniu dzisiejszym (28.07.2021), na miesiąc przed kolejną Nocą Poetów, otrzymaliśmy smutną wiadomość, że swoją ziemską wędrówkę zakończyła, po długiej i ciężkiej chorobie, pani Czesława Julia Tessarek, poetka Nocy Poetów, wielokrotna uczestniczka, autorka debiutanckiego tomiku wierszy pt. Uczucia ludzkie, wieloletnia propagatorka i przedstawicielka polskiej kultury w Bremie (BRD).
R.I.P. Czesława Julia Tessarek urodziła się 31.10.1943 roku jako Czesława Majewska we wsi Krzepocinek k/Łodzi. Z zawodu była technikiem ekonomicznym. W 1971 roku w Szczecinie poślubiła Richarda Tessarka, dlatego w 1975 roku wyjechała do Niemiec. w ostatnich latach uczestniczyła w "Nocach Poetów" prezentując swoje wiersze z tomu "Uczucia ludzkie", który został wydany nakładem fundacji.
poniżej (w treści rozszerzonej) prezentujemy treść listu, wspomnienia o Czesławie Julii Tessarek, skreślonego ręką jej siostry. Zachęcamy do lektury.

XI Korytowska Noc Poetów

Poetyckie Bulwary

Poetyckie BulwaryDzięki współpracy z Domem Kultury Słowianin w Szczecinie 26 czerwca mieliśmy okazję do promocji Fundacji i jej autorów podczas pikniku literackiego na szczecińskich bulwarach. Fotorelacja w zakładce Galeria i na naszym Fb.

Sylwetki Nocy Poetów - Zbigniew Jahnz

Sylwetki Nocy Poetów -  Zbigniew JahnzZbigniew Jahnz - były żołnierz zawodowy. Służył w kilku rodzajach wojsk, ale najdłużej ponad 20 lat w jednostkach rozpoznawczych. Plastyk z wykształcenia, grafik komputerowy, fotografik. Żonaty. Dwóch synów, dwie synowe i jeden super wnuk. Uczestnik wszystkich Korytowskich Nocy Poetów, autor wielu tomów poetyckich i całej oprawy plastycznej związanej z działalnością Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów.


Wygenerowano w sekund: 0.03
2,817,211 unikalne wizyty