Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Poetyckie Bulwary

Poetyckie BulwaryDzięki współpracy z Domem Kultury Słowianin w Szczecinie 26 czerwca mieliśmy okazję do promocji Fundacji i jej autorów podczas pikniku literackiego na szczecińskich bulwarach. Fotorelacja w zakładce Galeria i na naszym Fb.

Sylwetki Nocy Poetów - Zbigniew Jahnz

Sylwetki Nocy Poetów -  Zbigniew JahnzZbigniew Jahnz - były żołnierz zawodowy. Służył w kilku rodzajach wojsk, ale najdłużej ponad 20 lat w jednostkach rozpoznawczych. Plastyk z wykształcenia, grafik komputerowy, fotografik. Żonaty. Dwóch synów, dwie synowe i jeden super wnuk. Uczestnik wszystkich Korytowskich Nocy Poetów, autor wielu tomów poetyckich i całej oprawy plastycznej związanej z działalnością Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów.


Sylwetki Nocy Poetów - Róża Czerniawska-Karcz

Sylwetki Nocy Poetów -  Róża Czerniawska-Karcz
Róża Czerniawska Karcz

Poetka, eseistka, publicystka, redaktorka serii: akcent, animatorka kultury. Szczecinianka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 35 lat pracy w zawodzie nauczycielki polonistki. Od 2001 roku w szczecińskim oddziale ZLP, w latach 2011-2015 prezes oddziału. Autorka 13 tomów poetyckich oraz dwóch książek prozatorskich.

Sylwetki Nocy Poetów - Krzysztof Żak

Sylwetki Nocy Poetów -  Krzysztof ŻakSzanowni Czytelnicy. Korytowskie Noce Poetów przez ostatnie dziesięć lat zgromadziły rzesze Poetów. Fragmenty ich twórczości znalazły swoje miejsce w "Almanachu dziesięciolecia". Przez najbliższy okres chciałbym na łamach naszej strony przybliżyć ich sylwetki i okruchy ich wspaniałej twórczości. Pierwszym będzie Krzysztof Żak.

Krzysztof Żak

Urodzony w Poznaniu ponad pół wieku temu, szczęśliwy ojciec i mąż od prawie trzydziestu lat. Wieczny optymista z dużym poczuciem humoru co z łatwością daje się zauważyć w
jego wierszach, które pisze od kilkunastu lat. W utworach wyraźnie na czoło wyłania się satyra. Humor i prześmiewczość to jego specjalność. Posiada bardzo różnorodny zakres tematyczny od bajek poprzez wiarę a kończąc na erotyce. Inspirację czerpie z obserwowania wydarzeń płynącej codzienności i z niej czerpie gros pomysłów. Jest specem w wychwytywaniu komicznych momentów ludzkich zachowań, a do tego bujna wyobraźnia i utwór gotowy. Stara się by jego wiersze były błyskotliwe i z polotem, dlatego każdy utwór kończy się przeważnie zabawną puentą, albo pouczającym morałem.


Śmigus-dyngus w Bajdulinie Aleksandry Petrusewicz

Śmigus-dyngus w Bajdulinie Aleksandry PetrusewiczSerdecznie zapraszam do Wielkanocnej lektury książki Aleksandry Petrusewicz "Śmigus-dyngus w Bajdulinie", wierszowaną bajkę wydaną nakładem Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów".
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,479,862 unikalne wizyty