Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Wieczór Poezji po raz trzeci w Dobrej

Wieczór Poezji po raz trzeci w DobrejTa lokalna inicjatywa, zorganizowana została przez Bibliotekę Publiczną w Dobrej i Grupę „Piórem i Myślą”, w skład której wchodzą pomysłodawcy: Renata Siegień i Piotr Pazdan oraz Dorota Grzywacz, Dorota Wypych, Małgorzata Jońca i Małgorzata Cieślak
W pierwszej części wieczoru miała miejsce promocja tomiku poezji Piotra Pazdana pt. „Na szlaku życia”. Lokalny poeta i rzeźbiarz przedstawił swoją książkę i opowiedział o swoich kolejach losu.
W drugiej części odbyła się prezentacja, w której brało udział ośmioro poetów – z Dobrej, Łobza, Reska, Węgorzyna, Maszewa i Nowogardu – Danuta Gurtowska, Hanna Szcześniak, Genowefa Makarewicz, Piotr Pazdan, Marcin Ościłowski, Tomasz Chmiel, Ryszard Kuć i Zbigniew Kędra.
Według scenariusza imprezy każdy poeta zapalał swoją świecę, czytał wiersz, a następnie utwory przybyłych twórców interpretowali mieszkańcy Dobrej (i Nowogardu). Odwaga i przygotowanie, w większości amatorów-recytatorów, zasługują na wielkie uznanie. Wystąpili w tej roli: Monika Gałka, Marta Sadłowska, Anna Krzemińska-Pagińska, Krystyna Kirejczyk, Aneta Drążewska, Mirosława Kamińska, Anna Wojciechowska, Kazimierz Łojek, Jakub Michalak, Piotr Hebda, Władysław Mielewczyk, Tomasz Krzyżanowski.
Podniosłej atmosfery i poetyckiego klimatu na pewno dodał występ skrzypcowy Magdaleny Sułkowskiej, która wykonała utwory „To nic, że to sen” Edyty Geppert i „Grande Valse Brillante” Ewy Demarczyk.
Niewątpliwym sukcesem była też frekwencja… Trzeba było donosić krzesła do sporej sali byłej biblioteki – dziś przedszkola. Jednym z gości wieczoru był organizator Korytowskiej Nocy Poetów, odbywającej się co roku w Choszcznie, ks. Sławomir Kokorzycki. Pochwalił organizację i był mile zaskoczoną ilością osób na widowni…
Ucztę duchową zakończył poczęstunek, gdzie można było usłyszeć same miłe komentarze, dzięki czemu mamy prawo przypuszczać, że III Wieczór „Dobra Poezja” to była udana inicjatywa i wpisze się na stałe w kalendarz kulturalnych wydarzeń nie tylko naszej gminy.
Bardzo wiele osób włączyło się w organizację naszej imprezy. Wszystkim przyjaciołom i sympatykom dziękuję za wsparcie. Bez Was nic by się nie udało.
Poetom – wdzięczność za przybycie, recytatorom – brawa za odwagę, widzom – podziękowania za obecność.
Renata Siegień

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,547,968 unikalne wizyty