Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.Januarego

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.JanuaregoZnajdziemy tam także traumatyczne dzieje polskich Sybiraków, tajemnice świętych wśród których szczególne miejsce ma pewien alkoholik, a także opowieść o współczesnym męczenniku z Jesionowa (gmina Przelewice). Pisane jak zwykle prostym i barwnym językiem „Opowieści...” wprowadzają czytelnika w tajemnice Titanica, pozwalają odkryć tajemnicę cudownego jeziora, przedstawiają historie mroczne i pełne nadziei.
Na 363 stronach podzielonych na trzy rozdziały roztacza autor historie nieznane i znane bardzo mało, pokazuje ich autorską interpretację i daje wielu współczesny kontekst zmuszając czytelnika do refleksji, poruszając uczucia i mobilizując do własnych poszukiwań.
Książka, opatrzona dedykacją: „Bożej Opatrzności, za dar długiego życia, kilkakrotnie ocalonego oraz łaskę powołania kapłańskiego – przez ręce Maryi czczonej w dwu sanktuariach jako: Nadodrzańska Królowa Pokoju i Brzeska Madonna – korne dzięki, w uniżonym hołdzie składam” jest piętnastą publikacją ks. Januarego Żelawskiego, któremu w ubiegłym roku, z racji złotego jubileuszu kapłaństwa, prezydent Andrzej Duda przyznał Złoty Krzyż Zasługi „za zasługi w działalności na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego”.
Publikacja pt. „Moje opowieści” swoją treścią, językiem i szczególnym sposobem narracji wpisuje się niezwykle barwnie w nurt pisarstwa dostojnego Autora, który ma swoich wiernych czytelników niemal w całym kraju, a nawet poza jego granicami, o czym świadczy niezwykle bogata korespondencja, której lektura zawsze bardzo cieszy ks. Januarego.
Książka została zredagowana, opracowana i wydana przez Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie, które jest wydawcą większości książek ks. Żelawskiego, w tym nieustannie dodrukowywanych: „Opowieść o zapomnianym Gietrzwałdzie”, „W hołdzie Niepokalanej”, „Święta Góra Polanowska” czy „Opowieść o Tuleckiej Pani”.
Polecając to szczególne wydawnictwo zainteresowaniu czytelników informuję, iż książka w cenie 20,- (w tym wysyłka) jest do nabycia u Autora (zamówienia telefoniczne: nr 795 328 768, mailowe: ks.january@gmail.com) lub za pośrednictwem Fundacji Wspierania Kultury (fundacjanocpoetow@gmail.com), która jest wydawcą autobiografii ks. Januarego pt. „Spod Pacanowa na Ziemie Odzyskane” oraz publikacji „Siekierki – poemat o forsowaniu Odry”, której jest współautorem.

ks. Sławomir Kokorzycki

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,674,095 unikalne wizyty