Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Download: Teresa Joanna Andrzejewska "Misterium brzeskie"

Download > Proza > Teresa Joanna Andrzejewska "Misterium brzeskie"

Teresa Joanna Andrzejewska "Misterium brzeskie"


W ramach promocji regionalnej kultury i jej dziedzictwa nasza Fundacja, w serii Magna Cultura, wydala drukiem książkę Teresy Joanny Andrzejewskiej pt. Misterium brzeskie dialogiczna relacja z Bogiem poprzez drugiego człowieka wraz z płytą DVD.
Misterium brzeskie pod nazwą Zaśnięcie Maryi to swoista inscenizacja, która stała się tradycją święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uroczyście obchodzonego w Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku k/Pyrzyc. Odbywa się ono rokrocznie w dniu 15 sierpnia i można uznać ową inscenizację za niematerialne dziedzictwo kultury, które należy ocalić od zapomnienia.
W celu zachowania niematerialnego dziedzictwa kultury ludowej powstała książka pt. Misterium brzeskie dialogiczna relacja z Bogiem poprzez drugiego człowieka oraz film dokumentalny, który prezentuje historię, miejsce oraz przebieg misterium maryjnego. W filmie przedstawione są najważniejsze fragmenty charakteryzujące przebieg misterium Zaśniecie Maryi. Geneza i historia dotycząca tego ważnego wydarzenia, zarówno dla lokalnej społeczności jak też dla pielgrzymów, ukazane zostały w dialogach prowadzonych przez antropologa kultury prof. Bogdana Matławskiego oraz założyciela sanktuarium i odnowiciela kultu maryjnego w brzesku, ks. kan. Januarego Żelawskiego. W filmie wykorzystano nagrania z drona, aby ukazać także piękno sanktuarium w Brzesku jak i kościoła w Letninie, z którego wyruszają apostołowie wraz z parafianami i pielgrzymami. Książka i film wydane zostały dzięki dotacji Fundacji Orlen Dar serca. Publikacje (łącznie: książka i płyta) są dostępne w naszej Fundacji.
Zrzut ekranu
Zrzut ekranu
Kalendarz
piotr
marzec 05 2019 19:27:11
Pobrań
Pobierz 617

Pobierz:
Pobierz
(88.89kB)
Statystyka Łącznie plików: 18
Łączna liczba pobrań: 12367
Najpopularniejszy plik: Stanisława Nowak "Żyj z poezją" [ 967 ]
Najnowszy plik: Aleksandra Petrusewicz "Śmigus-dyngus w Bajdulinie" [ 314 ]
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,817,252 unikalne wizyty